Victorie in deplasare la Podoleni

Zimbrii au obtinut 3 puncte in meciul cu Viitorul, dupa un meci bun cu multe ocazii si multe goluri, scorul final fiind de 5-4 pentru vanatoreni. Partida a debutat cu gol in minutul 10, dupa o diagonala a lui Onisei, tanarul mijlocas Doroftei marcheza pentru 1-0. Au mai urmat cateva ratari inclusiv cu poarta goala alea lui Strujan si golul egalizator. La scorul de 1-1 antrenorul-jucator Onisei Ciprian executa o lovitura libera , portarul advers respingand in fata iar Strujan profitand, marcheaza pentru 2-1, scor cu care se intra la vestiare. In minutul 50 cei de la Podoleni obtin o lovitura libera si marcheaza  un gol la vinclu. 5 minute mai tarziu Onisei isi aduce echipa in avantaj marcand cu latul din careu pentru 3-2. Ramanand singur cu portarul atacantul zimbrilor Strujan nu il iarta pe goalkeeper si majoreaza scorul de pe tabela la 4-2. Surprinzandui pe contra-atac gazdele reduc din diferenta ducand scorul la 4-3. Golul 5 pentru oaspeti a venit dupa o faza identica ca cea din prima repriza, Onisei suteaza din lovitura libera, portarul respinge in fata si Chihai marcheaza. Ultimul gol al partidei a venit in prelungiri dupa o faza in care mingea se respinge din bara, cei de la Podoleni stabilesc scorul final de 5-4 pentru zimbri. Formula de joc a acestei partide a fost de 4-2-3-1 cu urmatorul 11 : Popa-Cristescu-Pastravanu-Cosofret-Harja-Roban-Onisei-Barliba-Chihai-Doroftei-Strujan, a mai intrat Mihaila in locul lui Strujan. Etapa viitoare pe vanatoreni ii mai asteapta un meci greu in compania celor de la Pangarati, speram ca suporterii vor fi alaturi de echipa duminica  la ora 11 pe terenul de la Vanatori.